אקטואליה ומשפחה

סיבה למסיבה

הרב יצחק גרינבלט
החגיגה הלאומית לקבלת התורה היא ברורה, אך מה עם בר ובת מצווה? הכניסה לעול מצוות, זוהי כניסה משמעותית לחיי המצוות, לחיי תורה מלאים. האם ראוי לחגוג בזמן זה?

הילודה – התשובה ליום השואה העולמי.

הרב יצחק גרינבלט
בין החוזרים מהמשלחת למחנות השואה, שנסעו כחלק מיום השואה העולמי, יצא חבר כנסת באמירה גדולה וחשובה, שהתשובה לכל מה שהיה במקום ההוא, היא ריבוי הילודה. בעיות נוספות נדמה שאפשר לפתור על ידי פתרון זה, אך האם הילודה היא רק בפתרונות לבעיות?

פורום 'חותם' פוסק בנושא 'ברית הזוגיות'

רבני 'חותם' דנו במשך שעות ארוכות בסוגיית 'ברית הזוגיות' הסבוכה, ובדעת ההלכה לנושא. לדעת הרבנים בפורום 'חותם', 'ברית הזוגיות' באה להוזיל ולעקר מכל תוכן את מעמד המשפחה.

כיבוד הורים ותשלומי כסף

הרב דוד בן זזון
מצוות כיבוד אב ואם, שנאמרה בעשרת הדיברות, עומדת בפסגת הצווים המוסריים שהקב"ה נתן לבני האדם. חכמי התורה שבעל פה במהלך הדורות ניסו לברר את גדר החיוב במצווה: האם על האדם מוטל חיוב להוציא ממון על קיום מצוות כיבוד הורים? ואם כן, עד כמה?

משפחה חד מינית האמנם?

הרב אוריאל וינברגר
סתירה יותר גדולה מהסתירה שמופיעה בכותרת לא היתה וגם לא יכולה להיות . זוגיות באופן מובנה היא בין שני אנשים ממנים שונים, בין זכר לנקבה.

טיול וכיבוד הורים

הרב יצחק גרינבלט
בחורי ישיבה רבים, יצאו זה מכבר לחופשת פסח כדי לאגור כוחות להמשך הלימוד. הטיול הוא חלק משמעותי מאוד מאותה החופש. בחורים רבים רוצים לנצל זמן זה לטיולים עם חבריהם וכדומה, אך לא תמיד קל להורים עם זאת, ובייחוד כשעזרתם נדרשת בניקיונות לפסח. האם מותר לבנים לטייל בלא אישור ההורים?

הרב אריאל: "פירוק המשפחה – גזירת פרעה המודרנית"

הרה"ג יעקב אריאל
"צריך להשקיע בחינוך, הסברה ושכנוע עצמי שאין תחליף למשפחה היהודית, עם ישראל הביא לעולם את הערך של משפחה מסודרת ואנחנו צריכים לחזק את זה" אומר הרב יעקב אריאל נשיא פורום חותם.

המשפחה היהודית – לפרשת שמות

הרב אריה כץ
השמירה על המשפחתיות הנורמאלית גם באותה תקופה קשה של שעבוד וגזירה על השלכת הבנים ליאור, היא צדקתן המיוחדת של נשות אותו הדור. לעומת זאת, בשנים האחרונות אנו עדים למתקפה כבדה ומתוזמנת היטב על כל ערכי המשפחה בעם ישראל