אקטואליה בחברה

גיוס בנות – אידאל או בעיה?

הרב יצחק גרינבלט
זה פעם בכמה זמן עולה שוב השאלה, ושוב ישנה דרישה ורצון לגיוס בנות לצבא, לעידודן לעשות שירות צבאי, ואף בנות דתיות, אשר זה מכבר פתוח לפניהן המסלול של שירות לאומי ופטור, רוצים לעודדן לשרת בצבא, האם הדבר נכון?

ללכת לאיבוד

הרב יצחק גרינבלט
העליה הגדולה בשנים האחרונות במספר האנשים שמחליטים לשים קץ לחייהם מסיבות שונות גרם לקבלת החלטה להחיל תכנית בהשקעה כספית לא מבוטלת, כדי להקטין את היקף התופעה. מהו הפן ההלכתי ביחס לתופעה זו?

10,617 ימים שיהונתן פולארד בכלא האמריקאי

הרב אשר מבצרי
יהונתן אושפז לפני כשבועיים וחצי, לאחר שאיבד את הכרתו באופן מפתיע. זאת הפעם השביעית בשנים האחרונות שהוא מתאשפז, ומצבו הולך ומידרדר. בחנוכה ה30 של יהונתן בכלא , חשוב לזכור אותו ולפעול ככל יכולתנו להצלתו.

לקראת יום ההולדת ה61 של יהונתן פולארד

הרב אשר מבצרי
כלי תקשורת בארה"ב דיווחו לאחרונה כי קיים סיכוי טוב שיהונתן פולארד ישוחרר בכסליו תשע"ו, עת יחלפו 30 שנה בדיוק למעצר. האמנם?

ושבתם איש אל אחוזתו-על מעגל העוני ועל דרך ההיחלצות ממנו

הרב עמיצור אריאל
פרשת בהר היא אחת מהפרשיות המכילות כמות גדולה של מצוות 'חברתיות', מצוות אלו מקבלות משנה תוקף בדורנו בעידן בו כל נתינת סיוע טומנת בחובה ניסיון לרווח אישי של הנותן.

כבודם של ישראל

הרב אייל בן דוד
שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים בדרום המועצה האזורית אשכול. לא ידוע על נפגעים או על נזק. מדי פעם מרצדות את עינינו במבזקי החדשות כותרות מעין אלו. עצם הדבר שנשלחים אלינו רקטות היא פגיעה בכבודם של ישראל ועל זה יש למחות ובחריפות.

הקטל בדרכים

הרב אייל בן דוד
המלחמה שגובה מאיתנו דמים יקרים, היא הקטל בדרכים. לצערנו מדי שבוע בשבוע אנו שומעים על אובדן חיי אדם. אובדן של אבות, אימהות, ילדים ותינוקות בכבישים.

האם מה שטוב להולנד טוב לנו?

הרב יצחק גרינבלט
חגיגה גדולה מתנהלת בהולנד, אירוע מדיני גדול וחגיגי, הכתרת המלך החדש, בטקס מכובד ורציני, כמקובל מזה דורות. מכירים אנו דברים כאלו ואחרים בעמים שונים בעולם, ויודעים אנו שהדבר היה מקובל מאוד בעבר . האם צריך לפי התורה למנות מלך לעם ישראל?

הנחיות הלכתיות לשבת בזמן מבצע 'צוק איתן'

הרב ישראל רוזן
מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של לוחמה מול האויב הפלשתיני, הזומם להשמידנו, ויורה חיציו בלא אבחנה. המורל הלאומי הגבוה הוא מרכיב חשוב בניצחון ובישועת ה' מול כל הקמים עלינו לכלותינו. לנוכח מציאות זו, מצאנו לנכון לפרסם כמה הנחיות רלוונטיות

רבני חותם - על פי הלכה אין לקדם את חוק מעמ אפס

ראש מכון כת"ר, הרב שלמה אישון: "אוכלוסיית היעד של חוק מע"מ אפס אינה הציבור החלש אליו המדינה מחוייבת על פי ההלכה. לכן, קידום החוק תוך כדי קיצוץ לחלשים, סותר את ההלכה"

הרבנים הראשיים לישראל פרסמו קריאה לציבור להרבות בתפילה להצלת יהונתן פולארד מהכלא האמריקאי

הרב אשר מבצרי
הרבנים הראשיים לישראל, הרה"ג יצחק יוסף והרה"ג דוד לאו, פרסמו קריאה לציבור לקראת הימים הנוראים להרבות בתפילה להצלת יהונתן פולארד מהכלא האמריקאי.

10,500 ימים בכלא - הגיע הזמן לצדק לפולארד!

הרב אשר מבצרי
יהונתן עדיין בכלאו זה השנה ה29 , 10,500 ימים ,1500 שבתות בכלא, יותר מפי 5 מהמקובל בארה"ב! 1500 שבתות של בדידות חולי וייסורים, כאשר מצבו הולך ומידרדר...

וחי אחיך

הרב יצחק גרינבלט
ההסתכנות למען הזולת עלתה ועולה פעמים לא מעט, שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, האם מותר להסתכן למען האחר? האם יש הבדל בין חייל לבין אזרח אחר?

עונש מוות למחבלים

הרב יצחק גרינבלט
אחר הזעזוע הקשה שעברנו השבוע בהרצחם של אחינו הצדיקים שעלו על המוקד על קידוש ה', ובאחדות גדולה בעם ישראל ליווינו אותם לבית עולמם עלו קולות רבים שהגיע הזמן להחמיר עם דינם של הרוצחים ולהטיל עליהם עונש מוות, האם הדבר מתאים לפי התורה?

הרוגי מלכות

הרב יצחק גרינבלט
כל עם ישראל בוכים היום, על הזעזוע הקשה ברציחתם של אחינו. מניין שואבים נחמה. אולי מאותם הדברים המפורסמים, שהרוגי מלכות אין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתם! ננסה להתבונן מעט בגדר הרוגי מלכות ובמשמעות הדברים.

עיתון לשבת

הרב יצחק גרינבלט
כשאדם נכנס כיום לחנות או אפילו לתחנת דלק, פעמים שמציעים לו לרכוש או אפילו לקבל בחינם עיתון לשבת. בכניסה לסופרים עומדים אנשים המחלקים עיתונים, ובעוד מקומות רבים, האם מותר לקרוא עיתון בשבת? האם ראוי לקוראו באמצע השבוע?

נשיא לעם ישראל

הרב יצחק גרינבלט
בחודש שבו אנו חוגגים על גאולתנו ועל פדות נפשינו, ובו אנו צועדים לקראת החגיגה על שחרורה של ירושלים, אנו עוסקים רבות במדינה ובמשמעותה, ואף עם ישראל עוסק בהרחבה בבחירת נשיא המדינה הבא, מה אנו יכולים ללמוד ביחס לנשיא?

לשמור מרחק

הרב עזריה אריאל
צה"ל אינו מחויב לקוד אתי של צניעות כהלכה, והוא נתון למכבש לחצים של בעלי אג'נדה קיצונית המתנגדת לכל אבחנה מגדרית. אין עתיד למסלולים הייחודיים בצבא. הציונות הדתית עוסקת יותר מדי בתדמיתה. המבחן העיקרי לקידוש השם הוא קיום התורה.

יבוא הבשר והחלב

הרב יצחק גרינבלט
יוקר המחיה מעסיק כמעט כל אחד במדינת ישראל. משאבים רבים מנוצלים כדי לבחון אפשרויות להוזיל את יוקר המחיה, והשבוע הוחלט על אישור יבוא בשר וחלב מחו"ל, כדי לפתוח את השוק ולהוזיל את מוצרי החלב השונים. מהן ההתמודדויות העולות מהחלטה זו?

הרב יעקב אריאל:" "לאשה אסור לתפקד כחיילת!"

עוד מוסיף הרב אריאל כי: "תפקיד האשה להביא לעולם חיים ומקצוע החיילות הינו מקצוע גברי מובהק. אסור שאשה תהיה כפופה לגבר במקום שבו מתקיימים יחסי מרות ושעבוד שכן זו פרצה לבעיות צניעות ומוסר חמורות מאוד" עוד הוא מדגיש כי: "כל נהג ער לעובדה שחיילים וחיילות שעומדים יחדיו במחסומים אינם בודקים באותה קפידה את …
הקודם   1    2    3    הבא